Přírodní repelent pro zvířata

Zavřete prosím pomyslně na chvilku oči a představte si krásnou louku. Vaše dlaň se dotýká květů, když se tu procházíte. Tvář s úsměvem nastavíte slunci. Paprsky a vánek obejmou pokožku. Vnímáte louku všemi smysly. Pojďme se soustředit na čich. Vůně této louky je překrásná a neobyčejná. Jen zde roste speciální směs květin, keřů a stromů.

Okraje louky lemují stromy neopadavého eucalyptus globulus neboli blahovičník kulatoplodý. Na místech, která jsou prosluněná vidíme trsy citrónové trávy neboli voňatky citrónové. Všudypřítomné aromatické květy pelargonie vonné nelze přehlédnout.  Vidíme zde také stálezelené keře jojoby kalifornské a rovněž stálezelený hřebíčkovec kořenný. Nad tím vším ční impozantní cedr himálajský. Estetickou krásu celé louky podtrhuje fialová barva květů levandule lékařské.

Jak již správně tušíte, z této speciálně sestavené flóry, se vyrábějí esenciální oleje, které jsou obsaženy ve veterinárním produktu TICKVET.

Tickvet krásně voní a já sama pro sebe ho s oblibou používám jako přírodní parfém v olejové formě. Jeho skvěle vyladěná vůně zklidňuje psychiku.

Kromě vůně má Tickvet velkou přidanou hodnotou v tom, že u zvířat napomáhá snižovat riziko napadení vnějšími parazity, jako je například klíště nebo blecha. U majitelů, kteří preferují přírodní doplňky či nechtějí nebo nemohou z různých zdravotních důvodů požívat chemické repelentní přípravky, se Tickvet stal ihned první volbou.

Nejvíce ho používají majitelé a chovatelé, jejichž zvířata tráví podstatnou část dne venku.

Olejová forma a bylinné složení jsou sestaveny tak, aby u zvířat nevznikaly nežádoucí alergické reakce. Z tohoto důvodu je složení esenciálních olejů jiné než u humánního repelentu, který je ve spreji s názvem Tick-a-tack. Který máme rovněž v nabídce.

Aplikace je velmi snadná. Dáváme 1 až 2 kapky jednou až dvakrát denně podle druhu zvířete, po dobu 3 až 5 po sobě jdoucích dnů, a to přímo na pokožku mezi lopatky či ke kořenu ocasu. Tedy na místo, kde si to podle konkrétního druhu zvíře nemůže olíznout. Jedná se o jakési „provonění srsti“ tak, abychom vůní Tickvetu vnějšího parazita odradili od přisátí. Po každodenní 3 až 5 denní aplikaci stačí následně nanášet olej v udržovacím režimu, tedy „kápnout“ zhruba 2 až 3 v týdnu. Jde o to, aby vůně ze srsti nevymizela.

Choroby, které mohou přenášet klíšťata, jsou velmi nebezpečné až fatální. Proto s aplikací neváháme. Pokud jde o prevenci přisátí klíštětem, je nejlepší začít již v jarním období a pokračovat až do podzimních dnů. 

Tick-a-tack pro zvířata a Tickvet pro lidi jsou vynikající přírodní repelenty, které jsou šetrné k lidem, ke zvířatům a k životnímu prostředí.

 

Andrea Šulcová, poradce Energy